דלקן לרכב מעל 3.5 טון

חסכון של אלפי שקלים בחודש ! תמורה מלאה לכסף שלך!

*שיווק דלקים למגזר העסקי –
 התקנת דלקנים, כרטיסי תדלוק, תדלוקי שטח, נפט, סולר ואוריאה

דלקן לרכב מעל 3.5 טוןרכבים מעל 3.5 טון הם רכבים מסחריים. רכבים אלה נכנסו לרפורמת הדלקן לעצמאים. אך מה זה דלקן? מהי רפורמת דלקן לעצמאים? ומה היתרונות? על כל אלה נרחיב במאמר הבא. 

 

דלקן לרכב מעל 3.5 טון- מהו דלקן? 

לפני שנסביר על רפורמת הדלקן לעצמאים כדאי להבין מהו בכלל דלקן. דלקן מאפשר לבעלי רכבים לתדלק בתחנת דלק מסוימת, ואילו ההוצאות על הדלק יהיו על חשבון המעסיק. עד לא מזמן, הייתה מתכונת מסוימת לדלקן על פיה על חברה עשתה הסכם עם תחנת דלק ספציפית. בצורה זו, העובדים של אותה חברה יכלו לתדלק עם הדלקן רק באותה תחנת דלק איתה נעשה ההסכם. לדוגמא, עם חברה מסוימת עשתה הסכם עם פז, העובדים יוכלו לתדלק רק בתחנות דלק של פז. אך החל משנת 2018 המתכונת הקודמת השתנתה ונכנסה רפורמת הדלקן האוניברסלי שחייבה את כל תחנות הדלק בארץ להתקין עמדות תדלוק אוניברסליות. 

מה זה אומר?

הדלקן האוניברסלי מאפשר לתדלק בכל תחנת דלק ללא הגבלה. כלומר, יותר לא תהיו מוגבלים רק לתחנות דלק של פז או של דור אלון, אלא תוכלו לתדלק בכל תחנת דלק שאתם עוברים דרכה. 

דלקן לרכב מעל 3.5 טון- איך זה עובד?

כפי שהבנו, עם דלקן אוניברסלי ניתן לתדלק בכל תחנת דלק ללא הגבלה. אך איך זה עובד?  ברכבים מותקנת מערכת דלקן אוניברסלי המאפשרת לתדלק באופן אוטומטי מבלי לחייב את הנהג ברגע התדלוק. אך אם הנהג לא מחויב ברגע התדלוק, איך מתבצע התשלום? בסוף החודש החברה תקבל פירוט חיובים של כל עובד וכך ניתן להתנהל בצורה מסודרת, לפקח על ההוצאות של העובדים ולהסיק מסקנות להמשך.

להתקן דלקן אוניברסלי שני רכיבים עיקריים- 

 • טבעת המותקנת סביב פתח התדלוק של הרכב- בדרך כלל בצבע שחור. משאבת הדלק מתחברת לטבעת זו ובעת המפגש ביניהן, יתחיל התדלוק באופן אוטומטי. 
 • כרטיס תדלוק- כרטיס התדלוק מהווה אמצעי תשלום ומקודדים בו פרטי הרכב ופרטי החברה שאחראית על הדלקן. במקרה שמדובר בכלי רכב אישי לנהג, יקודדו גם פרטיו האישיים של הנהג. 

 

דלקן לרכב מעל 3.5 טון- רפורמת דלקן לעצמאיםדלקן לרכב מעל 3.5 טון- רפורמת דלקן לעצמאים

רפורמת דלקן לעצמאים מיועדת לכלי רכב מסחריים, כלומר לרכבים מעל 3.5 טון. רפורמה זו מאפשרת לקבל זיכוי מס על הוצאות דלק על ידי התקנת התקן דלקן. 

התקנת ההתקן תעלה בין אפס שקלים לבין 400 שקלים, בהתאם לגורמים כמו כמות הרכבים להם יותקן ההתקן, כמות הדלק, סוג הדלק, סוג הרכב וכדומה. כלומר, ככל שתתבצע התקנה ליותר רכבים וככל שמספר הליטרים של הדלק גבוה יותר, כך המחיר ירד. 

התקנת דלקן לרכב מעל 3.5 טון מתבצעת אצל חברות מורשות יצרניות דלקים אוניברסליים. ניתן לבצע התקנה של דלקן אוניברסלי גם בפנייה אל חברות הדלק ותחנות הדלק בעצמן. הבחירה תלויה בכם. בישראל, קיימות שלוש חברות מורשות שנמצאות תחת פיקוח של משרד האנרגיה. החברות הללו הן- 

 • אורפק טכנולוגיות בע"מ.
 • רוזמן חברה להנדסה בע"מ.
 • נתב שירותים בע"מ. 

דלקן לרכב מעל 3.5 טון- יתרונות

 • נוחות- אחד היתרונות המרכזיים של דלקן אוניברסלי הוא נוחות השימוש. השיטה מאפשרת תדלוק נוח, מהיר, פשוט וקל. מגיעים, מתדלקים וממשיכים בנסיעה. 
 • מחיר- על ידי דלקן אוניברסלי כל נהג יכול לבחור היכן לתדלק. בזכות כך, התחרות בין תחנות הדלק התגברה והפכה את המחירים לנוחים יותר. על ידי כך תחנות הדלק השונות מציעות הסדרים מיוחדים, מבצעים, הנחות ושלל הטבות על צריכת הדלק, אחת מול השניה ומול החברות שמתקינות את התקן הדלקן. כך ניתן לבצע השוואת מחירים ולבחור במחיר הנוח לנו ביותר. 
 • פיקוח ובקרה- ציינו קודם שנתוני החיוב מועברים באופן חודשי על ידי חשבונית מתאימה שמפרטת את החיובים והתדלוקים של העובדים. כך ניתן לפקח היכן בוצע התדלוק, מתי בוצע התדלוק (יום ושעה), כמות התדלוק וכמה זה עלה. כך החברה יכולה לפקח על העובדים ולהסיק מסקנות כמו מה אופן השימוש ברכב, מה כמות צריכת הדלק של העובדים, האם דרוש שינוי ועוד.  
 • סדר- בזכות כרטיס התדלוק שמעביר את הנתונים באופן אוטומטי לחברה, הנתונים מועברים בצורה מסודרת, נוחה ומאורגנת מאוד לחברה. בזכות כך, אין צורך לשמור קבלות, ניתן לפקח בקלות אחר הוצאות הדלק של העובדים ועוד. כמו כן, החברה יכולה להתנהל בצורה מסודרת מול תחנות הדלק ולבצע את התשלום בקלות מבלי להסתבך. 
 • קיצור זמני הנסיעה- במתכונת הדלקן הקודמת, ההסכם היה עם תחנת דלק ספציפית ורק בה העובדים יכלו לתדלק. כתוצאה מכך, הדרך של העובד שרצה לתדלק בתחנת דלק ספציפית עלולה להתארך, שכן לא תמיד תחנת הדלק הייתה בדרך שלהם מהבית לעבודה ולהפך. בזכות הדלקן האוניברסלי עובדים יכולים לנסוע במסלול הקצר ביותר מו קיימת תחנת דלק כלשהי ולתדלק בה בקלות. כך ניתן לקצר את זמני הנסיעה ולייעל את הזמנים בכלל, גם של העבודה. 
 • נהיגה בטוחה- להתקן הדלקן האוניברסלי ניתן לחבר גם תוספת למד האוץ של הרכב. תוספת זו מוסיפה נתון המקשר בין מהירות הרכב לבין צריכת הדלק של הרכב. על ידי כך ניתן לראות שככל שמהירות הנסיעה גבוהה יותר וככל שמתבצעות יותר האצות, צריכת הדלק גוברת. כך, על ידי הוספת התקן דלקן למד האוץ נהגים רבים שומרים על מהירות נסיעה תקינה ועל נסיעה בטוחה, על מנת להפחית את צריכת הדלק. 
 • מתאים לכולם- אתם חברה גדולה? אתם עסק קטן עם מספר עובדים מצומצם? אתם עובד עצמאי שמבצע נסיעות רבות ממקום למקום? אתם משפחה עם מספר נהגים ומספר מכוניות? יכול להיות שיהיה לכם משתלם הרבה יותר להתקין דלקן אוניברסלי. בזכות הדלקן האוניברסלי, ניתן להתאים את התדלוק לצרכים ולרצונות שלכם וכל לקוח בכל סדר גודל יכול להתאים לרפורמה.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

עולם הדלקנים

עולם הדלקנים

הדלקן האוניברסלי מהווה מהפכה בעולם התדלוק. מדובר במתקן מיוחד המותקן ליד פיית התדלוק של הרכב, ומאפשר לכם לתדלק באופן חופשי כאשר אתם משלמים על הדלק ביחד אחת לחודש. אצלנו "בעולם הדלקנים" תמצאו את השירות הטוב ביותר, באמצעות הדלקן תוכלו לתדלק בכל תחנות הדלק לבחירתכם ובכל השימושים הדרושים לכם (דלק פרטי, דלק צי עבודה וכו').
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!